Amsterdam – atrakcje turystyczne, zabytki, co warto zobaczyć?

Amsterdam to jedno z najważniejszych miast holenderskich i przy okazji stolica kraju. Ze względu na mnogość atrakcji jest miejscem, które każdego roku odnotowuje całe rzesze turystów. Bez wątpienia jest to miasto, które może zachwycić. Jest z jednej strony niezwykle nowoczesnym miejscem, aczkolwiek nie brak wyczuwalnej w powietrzu historii. Gdzie warto udać się, przebywając w Amsterdamie, by faktycznie poczuć klimat miasta?

Amsterdam na spokojnie – moda na zwiedzanie

Oczywiście wiele zależy od tego, ile czasu zamierzamy spędzić w Amsterdamie. Inaczej bowiem planuje się wypad weekendowy i inaczej wypad kilkudniowy. W obu przypadkach zwiedzanie stolicy Holandii może być satysfakcjonującym przeżyciem. Ciekawostką jest, że całe miasto zostało skonstruowane na specjalnych słupach podporowych. Woda jest zatem wszechobecna, a ilość mostów oszałamiająca. Jeżeli należymy do grona osób, które raczej gustują w mniej zatłoczonych miejscach, to z pewnością powinniśmy się udać do przepięknej dzielnicy Jordaan. To klimatyczne i dosyć kameralne miejsce. To atrakcja przede wszystkim dla osób, które będą usatysfakcjonowane poznawaniem nowej kultury w sposób spokojny i wolny od wszechobecnych w innych częściach miasta turystów. Na terenie dzielnicy znajduje się sporo uroczych knajpek, a cały teren jest dosyć mocno zazieleniony, co sprzyja relaksującym spacerom.

Najważniejsze punkty miasta

Rijksmuseum to z całą pewnością jedno z najważniejszych muzeów w całym kraju i najbardziej oblegane muzeum w całym Amsterdamie. Nic w tym jednak dziwnego. Zachwyca już sam budynek utrzymany w stylu gotycko-renesansoywym, aczkolwiek prawdziwe skarby również są powodem licznych odwiedzin tego miejsca. To właśnie tutaj będzie można podziwiać wspaniałe dzieła najwybitniejszych artystów minionych epok. Należy podkreślić, że muzeum znajduje się w posiadaniu dzieł takich artystów jak Rembrandt czy wybitny Vermeer. Ponad pięć tysięcy eksponatów z różnych epok to wyjątkowo dobry sposób na spędzenie dnia wśród cudownych dzieł. To również niepowtarzalna okazja na to, by z bliska przyjrzeć się dziełom artystom wyłącznie holenderskim.

Muzeum dla pasjonatów morskiego świata

Muzeum Morskie Holandii to propozycja, obok której nie sposób przejść obojętnie. Muzeum jest stworzone zgodnie z nowoczesnymi standardami, a zatem jest miejscem, w którym można całkowicie stracić rachubę czasu. Miejsce zachwyca również turystów, którzy z marynistyką nie mają nic wspólnego. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Muzeum doskonale jest bowiem przygotowane na najmłodszych zwiedzających i zapewnia im szereg atrakcji. Wiele osób, które miało możliwość zwiedzania tego wyjątkowego muzeum uważa, że to jedno z najlepszych miejsc tego rodzaju.

Najsłynniejsza ulica Amsterdamu

Dzielnica Czerwonych Latarni należy do jednych z najbardziej spopularyzowanych miejsc w całym mieście. Turyści przybywający z różnych zakątków świata wprost nie wyobrażają sobie, by nie zajrzeć tutaj chociaż na chwilkę. Z całą pewnością jest to jedna z najbardziej charakterystycznych ulic miasta, która odznacza się przede wszystkim czerwonym oświetleniem. To ulica, która słynie przede wszystkim z świadczenia usług przez prostytutki. Pierwsze wzmianki na temat tego miejsca pochodzą jeszcze z końca wieku XIX. Już wtedy ulica słynęła z tego, co dzisiaj określa jej atrakcyjność turystyczną. Poza prostytutkami, jest to po prostu niezwykle klimatyczne miejsce, do którego warto się udać. Entuzjaści zabytków powinni zobaczyć kościół Oude Kerk. To najstarszy budynek sakralny w mieście liczący sobie ponad osiemset lat. Znajduje się na terenie Dzielnicy Czerwonych Latarni i trzeba przyznać, że prezentuje się nad wyraz pięknie. Ciekawostką jest, że kościół był ulubionym kościołem mistrza Rembrandta. Ochrzczono tu jego dzieci i pochowano małżonkę.