Najlepsze maseczki do twarzy

Related Post

  • No related post.

Te maski, które działają na wszystko, od suchości po trądzik i wrażliwą skórę. Kiedy nie możesz zrobić sobie zabiegu oczyszczającego na twarzy lub nie masz budżetu na wizytę w spa, maseczki pielęgnacyjne są świetną alternatywą dla pielęgnacji skóry. A nawet jeśli regularnie robisz maseczki, dlaczego nie zafundować sobie w przerwach domowych masek? W zależności od potrzeb skóry maski mogą zapewnić dodatkowe nawilżenie, szybki detoks, pomóc złuszczać skórę i wiele więcej.

Po co więc używać maseczek do pielęgnacji skóry? Funkcją maseczek do pielęgnacji skóry jest tworzenie środowiska, w którym aktywne składniki mogą przenikać i leczyć skórę. Wybór produktu z właściwymi ukierunkowanymi składnikami dla wszelkich problemów skórnych, które możesz mieć, jest niezbędny. Jeśli masz suchą skórę, kwas hialuronowy może pomóc Twojej skórze stać się bardziej nawilżoną. Poniżej znajdziesz najlepsze maski oczyszczające do twarzy.

Najlepsza maska ​​​​do złuszczania

Drunk Elephant Baby Facial to jedna z lepszych masek złuszczających. Mimo że masz wrażliwą skórę, twoja twarz może poradzić sobie z chemicznymi eksfoliantami, które wzmacniają tę maskę i pozostawiają twoją skórę gładką jak u dziecka już po 20 minutach. Baby Facial jest zasilany kwasami AHA i glikolowymi, które pomagają złuszczać i wygładzać skórę.

Wskazówka: Jeśli nigdy wcześniej nie stosowałaś złuszczających substancji chemicznych lub masz wrażliwą skórę i masz skłonność do zaczerwienień, radzę pozostawić maskę na mniej niż 20 minut i powoli przesuwać się w górę. Pomaga również nałożenie dobrego olejku lub kremu nawilżającego po zmyciu maseczki.

Najlepsza maska ​​na trądzik, która nie wysuszy skóry

Maska węglowa BeautyCounter. To jest maska, kiedy czujesz, że twoja skóra potrzebuje dobrego detoksu lub gdy zaczyna pękać. Nawet jeśli wysycha na Twojej skórze, po spłukaniu Twoja skóra jest gładka i miękka – a nie napięta i przesuszona. Zawiera glinkę kaolinową i węgiel aktywowany, które pomagają w usuwaniu oleju i przekrwieniu, a także kwas salicylowy i mlekowy, które pomagają złuszczać naskórek.

Najlepsza maska ​​​​z gliny

SkinCeuticals Oczyszczająca maseczka z glinki. Jeśli zmagasz się z trądzikiem i/lub tłustą skórą, ta maska ​​od SkinCeuticals jest bardzo polecana. Dla skóry skłonnej do trądziku świetnym wyborem są maski z glinką. SkinCeuticals Clarifying Clay Mask głęboko oczyszcza pory, co jest szczególnie dobre. Czasami glinka może wysuszać skórę, dlatego zaleca się stosowanie po masce dobrego balsamu na bazie wody.