Paryż – atrakcje turystyczne, zabytki, co warto zobaczyć?

Paryż czyli magiczne miasto pełne zabytków

Wspaniałe i eleganckie zabytki i punkty orientacyjne Paryża mają ponadczasowy urok. Wieża Eiffla lśniąca podczas nocnego pokazu magicznego to nie jedyna rzecz, która wyróżnia to miasto i sprawia że jest to miejsce, które raz po raz podbija serca turystów. Oto najważniejsze zabytki i miejsca, które warto odwiedzić podczas wakacji w Paryżu.

Pałac Królewski

Palais-Royal lub Pałac Królewski to dość masywna konstrukcja,którą zdecydowanie powinieneś odwiedzić podczas podróży do Paryża. Poważnie, możesz dosłownie przepłynąć przez to w drodze do innego miejsca i spotkać się z miejscem które Cię zaskoczy i sprawi radość. Ta XVII-wieczna konstrukcja została pierwotnie zbudowana dla kardynała Richeilieu, który zmarł trzy lata po przeprowadzce. Następnie stała się własnością króla Ludwika XIII, który zmarł rok po przeprowadzce.

Katedra Notre Dame i Plac Dauphine

Wizyta w Paryżu nie jest kompletna bez zobaczenia gotyckiego arcydzieła Notre-Dame, jednej z najważniejszych katedr na świecie. Nawet jeśli odwiedziłeś ją wiele razy, strzelista nawa i witraże katedry nigdy nie przestają zachwycać. Wejdź na dzwonnicę, aby z bliska przyjrzeć się słynnym gargulcom i pięknym widokom na centrum Paryża.
Często uważany za jeden z najbardziej romantycznych placów w Paryżu, piękny Place Dauphine emanuje paryskim urokiem i historyczną atmosferą. Położony na samym końcu Île de la Cité, w samym centrum miasta, w pobliżu katedry Notre Dame, Sainte Chapelle i Pont Neuf, najstarszego mostu w Paryżu. Nie będziesz chciał przegapić wizyty w tym zielonym klejnocie w sercu Miasta Świateł!

Sekwana oraz Hôtel des Invalides

Sekwana to najbardziej znana rzeka we Francji, płynąca od Dijon w Alpach do Kanału La Manche w Le Havre. Płynąca przez serce Paryża Sekwana jest zarówno główną rzeką handlową, jak i piękną atrakcją turystyczną. Spacer wzdłuż brzegów lub relaks na wycieczce łodzią to piękne sposoby na zobaczenie zabytków miasta, historycznych budynków i ozdobnych mostów.
Połyskująca złota kopuła Hôtel des Invalides to wspaniały widok w 7. dzielnicy. Zbudowany jako szpital i dom dla rannych żołnierzy w XVII wieku, ten okazały budynek jest obecnie siedzibą Musée de l’Armée, Narodowego Muzeum Wojskowego, Musée des Plans-Reliefs i bogato zdobionego grobowca Napoleona Bonaparte we wspaniałym Église du Dôme.

Trocadero i Pałac Chaillot

Trocadéro nie brzmi dla ciebie po francusku? To dlatego, że jego nazwa pochodzi od hiszpańskiej wyspy znanej jako Isla del Trocadero. Było to miejsce słynnej bitwy wygranej przez Francję z hiszpańskimi siłami rebelianckimi w 1823 roku. Francuzi nie walczyli o przejęcie Hiszpanii. W rzeczywistości walczyli o pomoc w przywróceniu władzy króla Ferdynanda VII. Mała pomoc sąsiadów. W rezultacie król Ferdynand wraca do władzy i powstaje piękny park, który ostatecznie zapewni najlepszą okazję do zrobienia zdjęć z Wieży Eiffla.
Na tym obszarze znajdował się niegdyś masywny i piękny pałac o nazwie Palais du Trocadéro. Został zburzony, aby zrobić miejsce dla dzisiejszego Palais de Chaillot. Dawny pałac był piękniejszą budowlą, a obecna jest zdecydowanie najlepszym miejscem do oglądania Wieży Eiffla.
Jeśli wysiądziesz na stacji metra Trocadéro, nie będziesz mógł przegapić Wieży Eiffla, bez względu na to, jak bardzo będziesz się starał. Platformą jest Palais de Chaillot i niesamowite miejsce do zrobienia zdjęcia. Następnie możesz przejść całą drogę do Wieży Eiffla – żadne wskazówki dojazdu nie są wtedy potrzebne.

Łuk Triumfalny i Bazylika Sacre Coeur

Jeden z najwspanialszych zabytków Paryża, Łuk Triumfalny, został zbudowany dla uczczenia zwycięstwa Napoleona pod Austerlitz w 1806 roku. Dziś honoruje żołnierzy, którzy walczyli i zginęli w czasie rewolucji francuskiej, wojen napoleońskich i I wojny światowej. Przejdź się, aby zobaczyć wyryte imiona generałów i ważnych wydarzeń lub wspiąć się na szczyt, aby podziwiać wspaniały widok na Paryż.

Położona na szczycie Montmarte, w najwyższym miejscu Paryża, bazylika Sacré-Cœur to znany punkt orientacyjny na panoramie miasta. Jego olśniewająco biała fasada i kopuły można dostrzec z wielu miejsc w Paryżu. Ciesz się widokami na miasto z popularnych i często zatłoczonych schodów Sacré-Cœur lub wejdź po 300 schodach na szczyt, aby podziwiać niezapomniane widoki na Paryż.